Halatlı vinçleri oluşturan parçalar. - MERCAN MAKiNA

İçeriğe git

Ana Menü

Halatlı vinçleri oluşturan parçalar.

Halatlı vinçler modüler yapıda olup aşagıdaki parçalardan oluşmaktadır

Mercan Makina. M crane systems. Mcrane systems. Elmot crane. Halatlı vinç. Monoray vinç. Pergel vinç. Portal vinç. Elektrikli vinç. Zincirli vinç. Gezer vinç. Balkansko. Elmot. Elmot motor. Aşırı yük sınırlayıcı. Vinçler. Mercan vinç. Vinç sistemleri. Vinç çeşitleri.

VİNÇ ELEKTRİK PANOSU
 Elektrik ekipmanlarının güvenli çalısmasını ve korunmasını saglayacak sekilde tasarlanmıştır. Elektrikli motorların kumandası için gerekli kontaktör ve diger malzemeleri barındırır ve IP54 koruma sınıfındadır.

VİNÇ KUMANDA BUTONU  
 Yeni ve şık tasarımı ile yüksek seviyede güvenilirlik saglar, istege göre tek ve çift hızlı tipleri mevcuttur. IP65 koruma sınıfına göre üretilmektedir.

MONORAY HAREKET MEKANİZMASI
 Normal ve alçak tavan tipleri mevcut olup, Frenli ve konik rotorlu elektrikli motorlar tarafından hareket ettirilir. Tek ve çift hızlı ( istege göre sürat) tipleri mevcut olup IP54 koruma sınıfında ve F tipi izolasyon sınıfındadır. Yürütme putrellerinde 90-300mm arasında ayarlanabilir. Istege göre farklı açıklıkta imal edilebilir.

1. VİNÇ REDÜKTÖRÜ
 Elektrikli vincin gövdesine baglanan çift kademeli planet redüktör mevcuttur. Cihazın kompakt tasarımı emniyetli bir sekilde tasıma momentinin cihazın tamburuna dogru hareketine olanak saglamaktadır. Redüktörün yapısında yüksek kaliteli malzemelerin kullanılması emniyetli ve uzun ömürlü çalısmasının garantisidir. Konumu, arıza durumunda kolay servise olanak saglamaktadır.
2. VİNÇ BAĞLANTI KAPLİNİ
 Baglantı kapini, motor momentini motordaki milden redüktörün miline dogru bir sekilde aktarımına yarar. Bunu yaparken eksenel ve açısal dönmeyi yeterli ve iyi bir sekilde kompanse eder ve cihazın normal ve güvenli çalısmasını sağlar.
3. VİNÇ TAMBURU
Redüktör ve elektrikli motorun arasında yer alan gövdeye rulmanla yataklanan tambur, halat yerlesmesi için yivli kanallı olup DIN 15020 standardına uygundur
4. VİNÇ GÖVDESİ
 Çelik malzemeden kaynaklı konstrüksiyon olarak imal edilen gövde, bir tarafına elektrikli motor diğer tarafına redüktör monte edilmistir. Halatın sabit ucu gövdeye bağlanmakta olup varsa yürütüme sistemi gövdeye monte edilmektedir. Ek tasıyıcı ekipmanların montajı ile farklı donam mekanizmalari sağlanmaktadır.
5. HALAT KILAVUZU
 Halatın, tamburdaki yivli kanalda düzgün sarımını ve düzgün hareket etmesini ve aynı zamanda, kancanın en alt ve en üst son noktalarında durmasını vincin emniyetli çalısmasını saglar.
6. VİNÇ KALDIRMA MOTORU
 Konik rotorlu, kendinden frenli üç faz asenkron motor olarak üretilmektedir. Yüksek kalkış momenti ve güvenli
frenleme özelligi bulunan, kolay monte edilebilen motor, hızlı ve emniyetli kullanı m saglar. Motorun koruma sı nı fı
IP54, fren koruma sınıfı IP22 (EN 60529), izolasyon sınıfı F ( istege baglı - H üretilebilmektedir).Çift süratli retimlerde temel sürat : düsük-sürat 1:4 ve 1:6 oranlarında olmaktadır. Tüm elektrikli motorlar ısıya karsı korumalıdır. Elektrikli motorun klemens kutusunda kancanın üst ve alt sınır durdurucuları bulunmaktadır.
7. VİNÇ KANCASI
Kancanın ve donamın malzemesi DIN 15400 standardına göre üretilmektedir.


Yandan askılı alçak tavan vinç. Normal tavan vinç. Sabit tip halatlı vinç. Balkansko Echo vinçleri. Balkansko vinci. Balkansko marka vinç, Balkansko echo firması. Balkansko vinç çeşitleri. Balkansko Türkiye yetkili satıcısı. Balkansko Türkiye - İstanbul bölge bayisi. Turkiye, İstanbul yetkili Balkansko Echo bayisi.

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön